Transport pianin i fortepianów

Transport niektórym osobom wydaje się być czymś niezwykle banalnym, przeznaczonym tylko dla mężczyzn umięśnionych, którzy umieją podnosić wszelkiego rodzaju ciężary. Oczywiście, silni ludzie są w naszej branży niekiedy naprawdę niezwykle potrzebni, można powiedzieć, że wręcz niezbędni, jednak transport, to nie tylko szybkie podnoszenie przedmiotów i wkładanie ich do podstawionego samochodu. To bardzo często również wiele podejmowania decyzji, zabezpieczania, pilnowania, przygotowywania, sprawdzania i tak dalej. Jest to niezwykle skomplikowany proces, ponieważ sam przewóz to już tak właściwie tylko przysłowiowa bułka z masłem i potrzeba do tego zaledwie dobrego samochodu i kierowcy, który poradzi sobie z jazdą po mieście czy różnych innych miejscach bez żadnych gwałtownych ruchów samochodem i unikania wszelkiego rodzaju dziur i nierówności.

Najtrudniejszym rodzajem transportu można powiedzieć, że jest ten, podczas którego przewozimy instrumenty. Niejednokrotnie mieliśmy już do czynienia z transportem pianin i fortepianów, dlatego na chwilę obecną taki rodzaj transportu zagościł już w naszej ofercie na co dzień i z każdym dniem otrzymujemy coraz więcej zleceń na przewóz tego rodzaju instrumentów, zarówno od wszelakich szkół muzycznych czy też od prywatnych osób lub sklepów, które potrzebują przewieźć instrument do lub ze swojego sklepu. Transport pianin i fortepianów przede wszystkim to niezwykłe wyzwanie dla każdej firmy transportowej, ponieważ potrzeba do tego odpowiednio przygotowanych samochodów, o odpowiedniej wielkości oraz profesjonalnych sprzętów do przeniesienia instrumentu do wnętrza naszego samochodu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że instrumenty muszą być transportowane jeszcze delikatniej i ostrożniej niż jakiekolwiek inne sprzęty czy przedmioty, ponieważ każdy nagły ruch, zmiana temperatur czy minimalne stuknięcie mogą skutkować rozstrojeniem czy nawet utratą poprzedniej barwy dźwięku w danym instrumencie, a naszym klientom na tym przecież niezwykle zależy, aby ich instrumenty dotarły w nowe miejsce w nawet minimalnie nie zmienionym stanie.

Kiedy wprowadzaliśmy do naszej regularnej, wykonywanej na porządku dziennym oferty transport pianin i fortepianów nie była to jeszcze usługa rozpowszechniona wśród firm transportowych w naszej okolicy, czyli na terenie Śląska, ponieważ właśnie tam skupiamy się na naszej pracy i wykonywaniu powierzonych nam zleceń. Nasza firma zawsze jednak lubiła wyzwania, a z racji faktu, iż trochę podobnych zleceń już wykonaliśmy i ciągle ich przybywało, wiele osób o nie pytało, zrozumieliśmy, że jest to po prostu coś, czego ludzie oczekują i potrzebują od firmy transportowej, a zawsze staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych klientów i zleceniodawców, jeżeli tylko mamy takie możliwości i jest to wykonalne. Mamy nadzieję, że nadal będziemy mogli transportować pianina i fortepiany oraz wiele innych instrumentów, ze swojej strony na pewno dołożymy wszelkich starań aby jeszcze lepiej wykonywać podobne zlecenia.